PŚ w Lillehammer: skoki "na żywo"

Zapraszamy na relację "na żywo" z treningów i kwalifikacji do piątkowego konkursu skoków narciarskich w Lillehammer. Początek pierwszej sesji treningowej o godz. 16:00, kwalifikacje rozpoczną się o godz. 18:00.

Amerykanin Trey Hardee został w czwartek w Berlinie, w obecności 60 tysięcy widzów zgromadzonych na Stadionie Olimpijskim, mistrzem świata w dziesięcioboju. Słowenia pokonała Rosję 1:0 (1:0) w rewanżowym meczu barażowym. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rosji 2:1. W tej sytuacji w piłkarskich mistrzostwach świata zagrają zawodnicy Słowenii, którzy rywalizowali z Polakami w grupie 4. eliminacji. Odra Wodzisław dość pechowo zremisowała z Jagiellonią Białystok 2:2. Dwie bramki dla gospodarzy trafił Daniel Bueno, którego gra mogła podobać się miejscowej publiczności.

Śledztwo w sprawie korupcji w futbolu jest wyjątkowo rozwojowe. Tym razem policja przyszła po obserwatorów PZPN. Jak zwykle w takich sprawach, trafią oni do wrocławskiej prokuratury. Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin) zajęła piąte miejsce w wyścigu na 1500 m podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. Czas 1.54,97 jest lepszy o 0,79 od należącego do niej od 7 marca tego roku rekordu Polski, który ustanowiła w Salt Lake City. Andraż Kirm jeszcze na dobre nie zadomowił się w Krakowie, a być może przyjdzie mu zmienić miejsce zamieszkania. W tym tygodniu do Wisły ma wpłynąć oficjalna oferta Olympiakosu Pireus z propozycją transferu - czytamy w "Fakcie".

Kierownictwo londyńskiego Tottenhamu nie ustaje w poszukiwaniu zastępcy bramkarza Heurelho Gomesa. Na celowniku "Kogutów" znalazł się rezerwowy golkiper Atletico Madryt, Sergio Asenjo.

W katarskiej Dausze ruszyła lekkoatletyczna Diamentowa Liga, najbardziej prestiżowy cykl mityngów na świecie. Do walki o sławę i nagrody ruszył też polski kulomiot, Tomasz Majewski. Mistrz olimpijski z Pekinu z dobrym wynikiem zajął 5. miejsce. Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) zajął siódme miejsce w wadze +100 kg w zawodach Pucharu Świata judoków w Pradze. Zwyciężył Ukrainiec Stanisław Bondarenko. Dzień wcześniej na piątej pozycji w kat. 66 kg uplasował się jego klubowy kolega - Paweł Zagrodnik.

Zakończyła się faza grupowa rozgrywek piłkarskich Copa Libertadores, odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów. Znamy już pary 1/8 finału. Jose Mourinho dokonał rzeczy wielkiej: z drużyny, od której były lepsze zespoły kadrowo, potrafił stworzyć triumfatora Ligi Mistrzów. Zobacz, jacy piłkarze sprawili, że to mediolańczycy zapisali się w historii klubu i europejskich pucharów. Zapraszamy na relację "na żywo" z rozgrywanego w Sapporo i zaliczanego do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata konkursu skoków narciarskich.

Były pomocnik Barcelony, Aleksander Hleb powiedział, że zrobił krok w tył po tym, jak został wypożyczony do swojego poprzedniego klubu, VfB Stuttgart. Na testy do Arki Gdynia przyjechał kolejny zagraniczny zawodnik. W najbliższych dniach z zespołem trenować będzie Łotysz Jevgenijs Kazura - poinformowała oficjalna strona klubu. Zamiast przed telewizorem, prezydent Lech Kaczyński na miejscu kibicował polskim szczypiornistom, którzy grali w Austrii o awans do finału Mistrzostw Europy. Niestety, Polacy przegrali z Chorwacją.

"Miałem już kilka propozycji z ekstraklasy"

We wtorek na treningu Warty Poznań pojawi się nowy piłkarz. Zbigniew Zakrzewski - bo o nim mowa - kilka dni temu rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt ze szwajcarskim klubem FC Sion, którego barw bronił od 2007 roku (z przerwami na występy w FC Thun 1898 i Arce Gdynia).

LE: wygrana drużyny Murawskiego

W pierwszym czwartkowym meczu Ligi Europejskiej Rubin Kazań pokonał przed własną publicznością Hapoel Tel Awiw 3:0 (2:0). Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Rafał Murawski.

"Pierwszy mecz będzie kluczowy dla Polski"

Skrzydłowy reprezentacji Robert Witka uważa, że pierwszy mecz na mistrzostwach Europy koszykarzy, w którym Polacy zmierzą się we Wrocławiu z Bułgarią, będzie miał kluczowe znaczenie dla dalszej rywalizacji.

Castellani: zapłaciliśmy za to słabą dyspozycją w Japonii

Trener polskich siatkarzy Daniel Castellani słabszą niż się spodziewano postawę w Pucharze Wielkich Mistrzów tłumaczy przede wszystkim zmęczeniem swoich podopiecznych. Biało-Czerwoni w Japonii zajęli czwarte miejsce, a na koniec turnieju pokonali w Nagoi Egipt 3:0.

Śląsk pozbędzie się czterech piłkarzy

Oficjalna strona Śląska Wrocław poinformowała, iż klub wystawił na listę transferową czterech piłkarzy: Ivo Vazgecia, Bartosza Kaśnikowskiego, Patryka Klofika i Przemysława Łudzińskiego.

And the Oscar goes to... Jeleń

Kiedyś Oscara dostał film "Łowca Jeleni", teraz przyszedł czas na... piłkarza. W warszawskim Teatrze Polskim statuetkę "Piłkarskiego Oscara 2009" otrzymał Ireneusz Jeleń, ale napastnika francuskiego Auxerre w stolicy nie zobaczyliśmy. Byli za to inni nagrodzeni.

Stoch: zacząłem cieszyć się skokami

Kamil Stoch, obok Adama Małysza, był bohaterem dnia na Holmenkollen. Polski reprezentant wygrał kwalifikacje skokiem na 134 metry. Również pozostali Polacy zakwalifikowali się do niedzielnego konkursu.

Kobieta pierwszym skoczkiem na nowej skoczni Holmenkollen

Pierwszy skok na nowym obiekcie Holmenkollen w Oslo, podczas ceremonii otwarcia w środę, odda kobieta. Wykona go Anette Sagen.

ME w piłce ręcznej w Polsce? Czemu nie

Na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, które rozegrane zostały w Wiedniu, czwarte miejsce zajęła reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni, którzy mecze grupowe rozgrywali w Innsbrucku, mogli liczyć na wspaniały doping rodaków. Polscy kibice przybyli także do Wiednia, by w półfinale wspierać podopiecznych Bogdana Wenty.

Kowalczyk pomaga znaleźć swoich następców

Od lutego ruszyła akcja Polskiego Związku Narciarskiego mająca ułatwić wychowanie utalentowanych zawodników. W uruchomienie Narodowego Programu Rozwoju Biegów, noszącego nazwę "Bieg na Igrzyska", zaangażowała się Justyna Kowalczyk. Patronem medialnym imprezy są Onet.pl i "Przegląd Sportowy".

Anglia: polski snajper chce wrócić do Ekstraklasy

Marek Saganowski latem miał podpisać kontrakt z zespołem grającym w europejskich pucharach, potem mówiło się o zespołach w Anglii, grających przynajmniej na zapleczu Premier League, ostatecznie zdecydował się zostać w Southampton (trzecia liga) i teraz... gra w rezerwach - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Kowalczyk: jestem zmęczona, chora i chcę odpocząć

Ponad 350 osób powitało Justynę Kowalczyk, która w poniedziałek wieczorem dotarła do rodzinnej Kasiny Wielkiej. Mistrzyni olimpijska w biegu narciarskim na 30 km przyznała, że jest bardzo zmęczona, chora i chce odpocząć.

Pro Tour w Warszawie: ostatni turniej przed wielki finałem

Lucjan Błaszczyk (w singlu i deblu), Tomasz Krzeszewski (debel) i Li Qian (singiel), to jedyni reprezentanci Polski, którzy grali w finałowych turniejach ITTF Pro Tour w tenisie stołowym. W dniach 25-29 listopada ostatnie zawody z tego cyklu w sezonie 2009 odbędą się w Warszawie. Wielki finał zaplanowany jest na styczeń w Makau.

Rekord Włodarczyk bez pokrycia finansowego

Anita Włodarczyk podczas mityngu w Bydgoszczy po raz drugi pobiła rekord świata w rzucie młotem. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", zawodniczka nie otrzymała jednak z tego tytułu żadnej premii.

PlusLiga: może stracić pracę za "środkowy palec"

Gdyby nie portal youtube, nikt by pewnie nie zauważył gestu Richarda  Lambourne'a. Amerykański libero Delecty na jednej z przerw technicznych, po uwadze trenera Wspaniałego, by piłkę podbijał w górę zamiast szukać dokładnego przyjęcia, pokazał  najpierw wyciągnięty w górę kciuk, a potem, gdy były selekcjoner  reprezentacji Polski się odwrócił, wystawił w jego stronę inny palec -  ten środkowy - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

LM: Resovia poległa we Włoszech

W pierwszym spotkaniu play off Ligi Mistrzów siatkarzy włoski Trentino BetClic Volley wygrał z Asseco Resovią Rzeszów 3:0 (27:25, 25:18, 25:17). Rewanż 9 marca w Rzeszowie.

"Trasy nie są dobra dla Kowalczyk, są sprawiedliwe"

Płaskie, z ostrymi zakrętami, wieloma zjazdami oraz niewielkimi podbiegami - tak wyglądają olimpijskie trasy w Whistler, na których rywalizują biegacze. Brązowa medalistka w sprincie Petra Majdic przyznała, że nie są one najlepsze dla Justyny Kowalczyk.

Nadal pobił rekord Monte Carlo

Rafael Nadal pobił historyczny rekord - jako pierwszy tenisista od 1968 roku wygrał ten sam turniej sześć razy z rzędu. Mowa o turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo (pula nagród 2,27 mln euro). W niedzielnym finale rozstawiony z numerem drugim Hiszpan rozbił swojego rodaka Fernando Verdasco 6:0, 6:1,

Dreszczowiec w meczu Bayern - MU, gol w doliczonym czasie gry

Bayern Monachium pokonał 2:1 (0:1) Manchester United w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rewanż za tydzień na Old Trafford.

El. MME: świetny początek Polaków

Reprezentacja Polski pokonała Danię 2:1 (1:1) w meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy w kategorii wiekowej do lat 19. Mistrzostwa odbędą się w przyszłym roku we Francji.